Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1972 - 12-годишниот Neil Reid доаѓа на првото место на британската албумска листа со својот деби албум и станува најмладиот артист што доаѓа на таа позиција.
  • 1967 - USА No.1 Buckinghams 'Kind Of A Drag'
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • 1956 - USА No.1 Platters 'The Great Pretender'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје