Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: PJ Bada
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • 1974 - Пејачот и текстописецот Bobby Bloom смртно се застрелува во главата. Имал 28 години (1970 USА No.8 & UK No.3 'Montego Bay').
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • 1976 - UЅА No.1 Rhythm Heritage 'Theme From SWAT'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје