Емисии


Toyota Play DJ

60 минути музика
Водител: Ерик Фокс
Од понеделник до петок од 14:00 до 15:00
Музички времеплов
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • 1976 - UЅА No.1 Rhythm Heritage 'Theme From SWAT'
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје