Емисии


Spinnin Session

Петок од 21:00 до 22:00
Музички времеплов
  • 1974 - Пејачот и текстописецот Bobby Bloom смртно се застрелува во главата. Имал 28 години (1970 USА No.8 & UK No.3 'Montego Bay').
  • 1994 - Во лондонскиот Royal Albert Hall Eric Clapton го има својот 100-ти настап. Учествува на добротворниот концерт 'Children In Crisis'.
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје