Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

ana@antenna5.fm
Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје