Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 1974 - UK No.1 Charles Aznavour 'She'
  • 1985 - David Bowie и Mick Jagger ја снимаат 'Dancing In The Street' за претстојниот добротворен концерт 'Live Aid'.
  • 1953 - Роден е Colin Hay од Men At Work (1983 UK & US No.1 'Down Under').
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје