Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1966 - Роден е Mike Inez од Alice In Chains
  • 1973 - Родена е американската пејачка Shanice (1992 US & UK No.2 'I Love Your Smile').
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1990 - Lenny Kravitz ја започнува првата британска турнеја.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје