Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • 1981 - UЅА No.1 Eddie Rabbitt 'I Love A Rainy Night'
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • 1970 - Во интервју за New Musical Express, Peter Green од Fleetwood Mac изјавува дека сака да се откаже од своето целосното богатство. По неколку години ќе биде пренесен во ментална болница.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје