Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1966 - Роден е Mike Inez од Alice In Chains
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1977 - USA No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1952 - Роден е вокалистот и гитарист на Talking Heads, David Byrne.
  • 1990 - Lenny Kravitz ја започнува првата британска турнеја.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје