Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • 1975 - Peter Gabriel објавува дека ги напушта Genesis за да започне соло кариера.
  • 1915 - Роден е Al Hibbler, познат по оригиналната изведба на 'Unchained Melody'.
  • 1968 - Роден е раперот LL Cool J.
  • 1976 - Cliff Richard започнува турнеја низ Русија. Првиот концерт е во Салата на Октомвриската револуција во Ленинград.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје