5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1976 - Kevin Godley и Lol Creme ги напуштаат 10CC за да работат како дуо и да се сконцентрираат на други поректи.
  • 1973 - John Rostill од Shadows умира од удар на струја во студиото во негоивот дом. Во локален весник се појавува наслов: 'Умре поп музичар, гитарата е очигледен виновник'.
  • 1994 - UK No.1 Baby D 'Let Me Be Your Fantasy'
  • 1981 - Родена е Natashа Bedingfield. 'These Words'
  • 1939 - Родена е Annie Mae Bullock, попозната како Tina Turner.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје