Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1988 - USA No.1 Gloria Estefan & Miami Sound Machine 'Anything For You'
  • 1952 - Роден е вокалистот и гитарист на Talking Heads, David Byrne.
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1973 - Родена е американската пејачка Shanice (1992 US & UK No.2 'I Love Your Smile').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје