Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • 2000 - Мајка му на Eminem го тужи својот син со 10 милиони долари оштета за навреда на личноста со стиховите "Мајка ми пуши повеќе травки и од мене" дел од хитот на раперот 'My Name Is'.
  • 1985 - David Bowie и Mick Jagger ја снимаат 'Dancing In The Street' за претстојниот добротворен концерт 'Live Aid'.
  • 1991 - Cher се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Love Hurts'.
  • 2003 - Членката на Destiny’s Child, Beyonce започнува 5-неделен престој на првото место на британската албумска листа со соло албумот ‘Dangerously In Love’. Со ЛП-то беше прва и во САД.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје