David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1975 - Американскиот пејач и текстописец Tim Buckley умира од предозираност со хероин и морфиум.
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • 1961 - UK No.1 Del Shannon 'Runaway'
  • 1985 - David Bowie и Mick Jagger ја снимаат 'Dancing In The Street' за претстојниот добротворен концерт 'Live Aid'.
  • 2000 - Мајка му на Eminem го тужи својот син со 10 милиони долари оштета за навреда на личноста со стиховите "Мајка ми пуши повеќе травки и од мене" дел од хитот на раперот 'My Name Is'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје