Плеј листа 03.06.2020


Wonders
Klingande
68
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
51
Lost Frequencies
Like I Love You
20
Thank U Next
Ariana Grande
11
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
17
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
21
Without Me
Halsey
19
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
7
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
66
Valentine
5 Seconds of Summer
5
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
29
Музички времеплов
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1950 - Родена е вокалистката и басистка Suzi Quatro (1973 UK No.1 'Can The Can' и уште 10 други британски топ 40 синглови, 1979 US No.4 Stumblin' In').
  • 1972 - Rolling Stones ја започнуваат седмата турнеја низ Северна Америка. Со милионска заработка, станува најбогата турнеја во историјата.
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје