Топ 10 @ 10 01.06.2020


1
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
| 1 Недела во листата
3
2
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
| 1 Недела во листата
2
3
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
| 1 Недела во листата
1
4
Dark Aster
Hunter Game
1 | 2 Недели во листата
1
5
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
| 1 Недела во листата
1
6
Wave Rider
Fideles
5 | 2 Недели во листата
0
7
Last Call (Original Mix)
In Anima
4 | 2 Недели во листата
0
8
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
6 | 3 Недели во листата
1
9
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
5 | 3 Недели во листата
1
10
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
4 | 3 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1951 - Родена е Deniece Williams (1978 US No.1 & UK No.3 хит со Johnny Mathis 'Too Much Too Little Too Late', 1984 US No.1 & UK No.2 'Let's Hear It For The Boy'). Работела и како придружен вокал на Stevie Wonder.
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • 1972 - Jethro Tull започнуваат три неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Thick As A Brick'.
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1972 - Rolling Stones ја започнуваат седмата турнеја низ Северна Америка. Со милионска заработка, станува најбогата турнеја во историјата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје