Најбарани 13.08.2020


1
Обично необичен ден
Каролина Гочева
40
2
Те спомнувам
Ареа
29
3
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
19
4
Sunlight
BDM feat. Alex V
14
5
Skopje Forever
Nikeja
11
6
Не ме моли
Ayana
11
7
Ана
Суперхикс
9
8
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
8
9
Take You Dancing
Jason Derulo
5
10
Natalie Don't
RAYE
5
11
Naked
Jonas Blue feat Max
5
12
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
5
13
Cardigan
Taylor Swift
5
14
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
5
15
Breaking Me
Topic featuring A7S
5
16
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
4
17
Wave Rider
Fideles
4
18
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
3
19
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
3
20
I'm On my Way
Bob Sinclar feat. Omi
3
Музички времеплов
  • 1940 - Роден е John Stokes од Bachelors (1964 UK No.1 'Diane', плус уште 16 други британски топ 40 хитови).
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'I Turn To You'
  • 1959 - Роден е Mark Nevin, пејач и текстописец во Fairground Attraction (1988 UK No.1 'Perfect').
  • 1971 - John Lennon заминува во Њујорк и никогаш повеќе во животот нема да има шанса да стапне на британска територија.
  • 1994 - Се одржува фестивалот Woodstock '94 во Њујорк пред 350.000 обожаватели. Меѓу учесниците се Green Day, Nine Inch Nails, Aerosmith и Red Hot Chili Peppers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје