WMC 2010 in Miami

Музички времеплов
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 2001 - Shaggy истовремено е прв на британската албумска листа со 'Hot Shot' и на синглската со 'Angel'.
  • 1972 - Rolling Stones ја започнуваат седмата турнеја низ Северна Америка. Со милионска заработка, станува најбогата турнеја во историјата.
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје