Brit Awards 2011

Музички времеплов
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје