Brit Awards 2012

Музички времеплов
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1950 - Родена е вокалистката и басистка Suzi Quatro (1973 UK No.1 'Can The Can' и уште 10 други британски топ 40 синглови, 1979 US No.4 Stumblin' In').
  • 1972 - Jethro Tull започнуваат три неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Thick As A Brick'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје