EXIT 2012

Музички времеплов
  • 1989 - Queen го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'The Miracle'.
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје