MTV EMA 2013 Amsterdam

Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје