D Festival 2015

Музички времеплов
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • 1972 - Rolling Stones ја започнуваат седмата турнеја низ Северна Америка. Со милионска заработка, станува најбогата турнеја во историјата.
  • 1972 - USА No.1 Staple Singers 'I'll Take You There'
  • 1972 - Jethro Tull започнуваат три неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Thick As A Brick'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје