Sea Dance Festival 2015

Музички времеплов
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1989 - Queen го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'The Miracle'.
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје