EXIT 2015

Музички времеплов
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • 1950 - Родена е вокалистката и басистка Suzi Quatro (1973 UK No.1 'Can The Can' и уште 10 други британски топ 40 синглови, 1979 US No.4 Stumblin' In').
  • 1972 - Rolling Stones ја започнуваат седмата турнеја низ Северна Америка. Со милионска заработка, станува најбогата турнеја во историјата.
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје