Brit Awards 2014

Музички времеплов
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1951 - Родена е Deniece Williams (1978 US No.1 & UK No.3 хит со Johnny Mathis 'Too Much Too Little Too Late', 1984 US No.1 & UK No.2 'Let's Hear It For The Boy'). Работела и како придружен вокал на Stevie Wonder.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје