D Festival 2013

Музички времеплов
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје