EXIT 2004

Музички времеплов
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје