WMC 2008

Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје