WMC 2006

Музички времеплов
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје