EXIT 2005

Музички времеплов
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1972 - Jethro Tull започнуваат три неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Thick As A Brick'.
  • 1972 - USА No.1 Staple Singers 'I'll Take You There'
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје