MTV EMA 2015 - Milano

Музички времеплов
  • 2001 - Shaggy истовремено е прв на британската албумска листа со 'Hot Shot' и на синглската со 'Angel'.
  • 1989 - Queen го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'The Miracle'.
  • 1972 - USА No.1 Staple Singers 'I'll Take You There'
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1950 - Родена е вокалистката и басистка Suzi Quatro (1973 UK No.1 'Can The Can' и уште 10 други британски топ 40 синглови, 1979 US No.4 Stumblin' In').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје