Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Percy Sledge 'When A Man Loves A Woman'
  • 1983 - USА No.1 Irene Cara 'Flashdance...What A Feeling'
  • 1959 - Роден е Steve Harrington, попознат како Steve Strange, вокалист во Visage (1980 UK No.8 'Fade To Grey').
  • 1968 - Родена е австралиската пејачка и актерка Kylie Minogue.
  • 1977 - Blondie за првпат се појавуваат на ТВ во В. Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје