Емисии


10 во 10

Топ листа од најдобрите 10 dance песни.
Водител: DJ Icko
Термин: Секој понеделник од 22.00 до 23.00
Музички времеплов
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје