Емисии


Моја Антена

Имате проблем со соочувањето со обврските во новиот работен ден? Од понеделник до петок Ана и Тони ви помагаат полесно да ја пребродите дилемата дали да се вратите в кревет или насменао да ги пречекате предизвиците на новиот ден.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 08 до 09 часот
Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје