Емисии


Светот на музиката со Ана и Дени

Динамична емисија исполнета со најголемите хитови, но и песни кои ве враќаат во годините наназад и ве потсетуваат на некои убави моменти,музички и филмски вести, интересни трачеви,најави на концерти и настани,информации од културата, мнооогу наградни игри за слушателите кои секојдневно комуницираат со нас на Facebook барајќи си ги своите омилени песни со кои ќе им започне денот.. Преку интересна и весела комуникација Дени и Ана ви го прават денот уште поубав.
Водители: Дени & Ана
Термин: од понеделник до петок од 10 до 11 часот
Музички времеплов
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје