Емисии


A State of trance

Radio show with famous DJ Armin Van Buren
Водител: Armin Van Buren
Термин: четврток од 23 до 00
Музички времеплов
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје