Емисии


John Digweed Transitions

Radio show with John Digweed
Водител: John Digweed
Термин: вторник од 23 до 24
Музички времеплов
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • 1992 - Lionel Richie започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Back To Front'.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1987 - Simple Minds го добиваат третиот по ред британски бр.1 албум 'Live In The City Of Light'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје