Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1951 - Родена е Deniece Williams (1978 US No.1 & UK No.3 хит со Johnny Mathis 'Too Much Too Little Too Late', 1984 US No.1 & UK No.2 'Let's Hear It For The Boy'). Работела и како придружен вокал на Stevie Wonder.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје