Емисии


Toyota Play DJ

60 минути музика
Водител: Ерик Фокс
Од понеделник до петок од 14:00 до 15:00
Музички времеплов
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1966 - На 25 години во сообраќајка загинува првата сопруга на Roy Orbison, Claudette. Камион излетал од патот и се судрил со моторот што го возеле двајцата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје