Антена 5 Тим

Славе

Славе Спасовски

Продуцент

Поголемиот дел од денот го поминувам во стискање копчиња J.

slave@antenna5.fm
Стил
Chillout,Chillhouse, Dance, Rock, R&B,Pop
Фаворити
Bob Marley, Moby, Chemical Brothers, Bob Sinclar, Roger Sanchez, Martin Solveig
Специјалност
Џинглови, најави за емисии
Песни
Koop  Koop Islands Blues, Africanism All Stars  Summer Moon; Red Hot Chili Peppers  Under The Bridge
Музички времеплов
  • 1981 - Vince Clarke ги напушта Depeche Mode за да ги оформи Yazoo со Alison Moyet.
  • 1944 - Родена е пејачката и актерка Bette Midler. 'Wind Beneath my Wings'
  • 1930 - Роден е Matt Monro. 'Walk Away'
  • 1984 - UK No.1 Jim Diamond 'I Should Of Known Better'
  • 1989 - Sly Stone е притворен 55 дена зашто возел под дејство на кокаин. По 2 недели е обвинет за поседување кокаин и испратен е на рехабилитација.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје