Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • 1986 - USА No.1 Madonna 'Papa Don't Preach'
  • 1984 - Родена е Keisha Buchanan од Sugababes (2002 UK No.1 'Round Round', 2002 UK No.2 албум 'Agels With Dirty Faces').
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • 1997 - UK No.1 Will Smith 'Men In Black'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје