Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1974 - UK No.1 Charles Aznavour 'She'
  • 1978 - Peter Frampton во сообраќајка на Бахамите си ги крши едната рака и неколку ребра.
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • 1999 - Michael Jackson паѓа и се здобива со неколку повреди откако се срушил мост на сцената на концерт во Германија. За време на несреќата Jacko ја пеел 'Earth Song'.
  • 1985 - На аукција во Њујорк, Rolls-Royce лимузината на John Lennon продадена е за рекордни над 1,8 милиони долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје