Мак Топ 5 17.02.2019


1
Љубов
Гуру Харе и Тамара
| 1 Недела во листата
1
2
Сакам да знам
DS Collective ft. Eleni
3 | 2 Недели во листата
2
3
Без тебе
Филип Јордановски
| 1 Недела во листата
1
4
Кога би знаела се
ДНК
2 | Недели во листата
2
5
Откако си негова
Владо Јаневски
| Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје