Party in the park in Birmingham 2004

Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Lovin Spoonful 'Summer In The City'
  • 1966 - Revolver' на Beatles доаѓа на првото место на британската албумска листа. Тоа им е 7-ми албум во три годишен преиод.
  • 1964 - UK No.1 Manfred Mann were 'Do Wah Diddy Diddy'
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'I Turn To You'
  • 1971 - John Lennon заминува во Њујорк и никогаш повеќе во животот нема да има шанса да стапне на британска територија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје