Brit Awards 2005

Музички времеплов
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'I Turn To You'
  • 1966 - Revolver' на Beatles доаѓа на првото место на британската албумска листа. Тоа им е 7-ми албум во три годишен преиод.
  • 1959 - Роден е Mark Nevin, пејач и текстописец во Fairground Attraction (1988 UK No.1 'Perfect').
  • 1964 - UK No.1 Manfred Mann were 'Do Wah Diddy Diddy'
  • 1966 - USА No.1 Lovin Spoonful 'Summer In The City'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје