Фестивал Браќа Манаки 2014

Музички времеплов
  • 1964 - UK No.1 Manfred Mann were 'Do Wah Diddy Diddy'
  • 1959 - Роден е Mark Nevin, пејач и текстописец во Fairground Attraction (1988 UK No.1 'Perfect').
  • 1994 - Се одржува фестивалот Woodstock '94 во Њујорк пред 350.000 обожаватели. Меѓу учесниците се Green Day, Nine Inch Nails, Aerosmith и Red Hot Chili Peppers.
  • 1971 - John Lennon заминува во Њујорк и никогаш повеќе во животот нема да има шанса да стапне на британска територија.
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'I Turn To You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје