D Festival 2013

Музички времеплов
  • 1964 - UK No.1 Manfred Mann were 'Do Wah Diddy Diddy'
  • 1958 - Роден е Feargal Sharkey, вокалист во Undertones (1980 UK No.9 'My Perfect Cousin'), и соло изведувач (1985 UK No.1 'A Good Heart' - напишан од Maria Mckee).
  • 1940 - Роден е John Stokes од Bachelors (1964 UK No.1 'Diane', плус уште 16 други британски топ 40 хитови).
  • 1983 - UK No.1 KC and the Sunshine Band 'Give It Up'
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'I Turn To You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје