Музички времеплов


 • 2003 - Пејачот и текстописец Robert Palmer умира на 54 години од срцев удар. Mercy Mercy Me
 • 1992 - Избувнува неред на концерт на Ozzy Osbourne во Oklahoma City. Слободната продажбата на алкохол се смета за причина за инцидентот.
 • 1980 - John Bonham, тапанистот во Led Zeppelin, умира на 32 години откако се предозирал со алкохол. ‘Bonzo’ испил 40 шишиња водка за 4 часа.
 • 1976 - Wings одржуваат добротворен концерт за собирање пари за Венеција. Концертот е успешен, но поради тежината на опремата направени се штети на плоштадот Св. Марко.
 • 1968 - Роден е актерот и рапер Will Smith. 'Men In Black'
 • 1955 - Роден е италијанскиот пејач Аделмо Форначјари, попознат како Zucchеro. Senza Una Donna
Музички времеплов
 • 1955 - Роден е италијанскиот пејач Аделмо Форначјари, попознат како Zucchеro. Senza Una Donna
 • 1992 - Избувнува неред на концерт на Ozzy Osbourne во Oklahoma City. Слободната продажбата на алкохол се смета за причина за инцидентот.
 • 2003 - Пејачот и текстописец Robert Palmer умира на 54 години од срцев удар. Mercy Mercy Me
 • 1968 - Роден е актерот и рапер Will Smith. 'Men In Black'
 • 1980 - John Bonham, тапанистот во Led Zeppelin, умира на 32 години откако се предозирал со алкохол. ‘Bonzo’ испил 40 шишиња водка за 4 часа.
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје