Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1992 - UK No.1 Snap! 'Rhythm Is A Dancer'
  • 1960 - UЅА No.1 Brian Hyland 'Itsy Bitsy Teeny Weeny Yellow Polka Dot Bikini'
  • 1970 - Janis Joplin купува камен споменик за гробот на нејзиното најголемо влијание Bessie Smith. Smith умрела во 1937 година зашто не и бил дозволен пристап во болница исклучиво за белци.
  • 1961 - Роден е The Edge, со вистинско име Dave Evans, гитарист во U2.
  • 1959 - Роден е Rikki Rockett од Poison (1988 USА No.1 & 1989 UK No.13 'Every Rose Has Its Thorn').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје